pexels-photo-1118874

Valguskiir tormis

28.03.20

pexels-photo-1118874

valguskiir
tormis

14.03.20

PS! Käesolev postitus kajastab sündmusi enne kriisiolukorra puhkemist. Palume, et püsiksid kodus ning hoiaksid end ja oma lähedasi!

 On täiesti tavaline õhtupoolik veebruaris

Kuigi mõne jaoks on see ikkagi natuke erilisem – näiteks Eeva peab oma juubelit. Vaatamata sellele, et õues möllab kohutav tormituul, on kogu pere ja vanad sõbrad üle Eesti kokku tulnud, et suurejoonelist tähtpäeva tähistada. Laud on kaetud hea ja paremaga, lambavillad diivanitel soojendavad külge. Akordionile antakse valu ning hääled on nostalgiliste lauludega lahti lauldud. Kuid nagu kõik head asjad nii pidi ka see vahva koosolemine ükskord laiali valguma.  Vahetatakse veel viimased sõnad ja soovitakse üksteisele turvalist koduteed.

Ometi ei suuda vanad sõbrad veel kuidagi hüvasti jätta, ja nii otsustatakse kompsud kokku korjata ja pidu peoperenaise poole edasi kolida. Kaevatakse välja vanad fotoalbumid ning meenutatakse kõike, mis nende vägevate aastate jooksul õieti korda on saadetud. Kuid kõigi kurvastuseks ei saa ka see lõbu pikalt kesta – natukese aja pärast teeb maru oma töö ja majast kaob elekter.

Siis aga meenub ühele prouale, et tema lapsed olid kingituseks kaasa toonud mingi laualambi. 

Üheskoos otsitakse kingitus välja ja peagi saab piltide vaatamine jätkuda, sest akudega laualamp annab valgust kuni päikesetõusuni.

 

Küllap juba taipate, kuhu kogu see jutt suundub. Jah, tegemist oli tõesti EHA juhtmevaba laualambiga. Ja just sellised kriisiolukorrad on need, kus meie valgusti appi tõttab. Tuues tuppa tükikese sära ja soojust, just siis kui seda kõige rohkem vaja läheb – näiteks elektrikatkestuse ajal. 

Kui meile hiljem helistati ja kogu lugu räägiti oli endalgi uhke tunne, sest just see oli firmaga alustades olnud üks meie peamisi eesmärke. Luua midagi tõeliselt kasulikku, midagi, millel oleks lugu, mis ta omanikule kalliks teeb. Et kodulahendusel oleks ka sügavam väärtus.

 

Milline on Sinu lambi lugu?

Screen Shot 2020-03-21 at 22.34.47

Milline on Sinu lambi lugu?